Pozývame Vás na koncert hudobného zoskupenia Erik Rothenstein Quintet feat. Ester Wiesnerová, ktorý sa uskutoční v piatok 18.8. o 20:00 hod. na terase Kursalonu.

Mladá speváčka Ester Wiesnerová sa spojila s barytónovým saxofonistom Erikom Rothensteinom a spolu ponúkajú svoj pohľad na tradíciu jazzu. Obaja sa venujú aj skladateľskej činnosti, kde reflektujú tradičnú hudbu rôznych regiónov – Ester sa zameriava na slovenský folklór a Erik na klezmer. Svoje miesto v tomto projekte majú aj autorské kompozície Erik Rothensteina, ktoré sú upravené a “šité“ na mieru pre Ester. Skladby sú po aranžérskej stránke pestré, harmonicky a rytmicky nápadité. Skupina používa rôzne groovy baritónového saxofónu a kontrabasu alebo upravuje harmóniu kompozícií a používa „malokapelové“ tutti pasáže. Projekt sa vyznačuje zaujímavým konceptom a sviežim prístupom k jazzovej tradícii, ktorý upúta nielen fanúšikov tohto žánru, ale i širšie spektrum poslucháčov.

Ester Wiesnerová je speváčka a skladateľka, ktorá sa venuje jazzu a jeho spojeniam s inými žánrami (world music, klasická hudba a i.). Momentálne pôsobí na scéne v NYC a Bostone, kde tento rok dokončuje štúdium spevu a jazzovej kompozície na Berklee College of Music. Je súčasťou prestížneho Global Jazz Institute a jej mentormi boli napr. Danilo Perez, Joe Lovano, alebo John Pattituci. Popri škole aktívne koncertuje a vyučuje doma aj v zahraničí (Juhoafrická republika, US, Nemecko etc.). K jej oceneniam patrí titul ,,30 pod 30” časopisu Forbes, ,,Objav Roka” v súťaži Nové tváre slovenského jazzu a viaceré štipendiá na štúdiá na Cypre a v Bostone. Slovenskej verejnosti sa stala známa hlavne cez televíznu súťaž Hlas Československa, no aj jej dobrovoľníckymi aktivitami.

Erik Rothenstein Band kapela pod vedením barytónového saxofonistu Erika  pôsobí už viac ako 15 rokov na jazzovej scéne. Koncertovala na rôznych festivaloch a koncertoch po celej Európe. Spolupracovala s rôznymi domácimi i zahranićnými hosťami. Sústredí sa na vlastné autorské moderné jazzové kompozície v spojení so stredoeurópskou hudobnou tradíciou. Skupina vydala 4 albumy a pravidelne sa snaží dopĺňať svoj repertoár o nové skladby a spolupracovať s rôznymi hosťami. V marci skupina koncertovala v Mexiku a Guatemale. Po tejto latinsko-americkej šnúre má v pláne spolupracovať s rôznymi spevákmi na novom projekte Erik Rothenstein Band meets Singers.

Ukážky na : https://www.youtube.com/watch?v=YAQau1GAVpw

ester erik foto cb

Tešíme sa na Vašu návštevu!

zdroj: Erik Rothenstein

Share →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *